avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Predare permis de conducere după pierderea plângerii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Predare permis de conducere după pierderea plângerii contravenționale. ...

Buna ziua,
Am primit de la judecatorie copia hotărârii civile unde se menționează ca cererea a fost anulata.
Pentru a preda permisul la politie, trebuie sa mai solicit ceva de la judecatorie sau astept 30 de zile după care ma prezint cu permisul direct la politie?
Mulțumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Ianuarie 2022
falconcarr2, utilizator

Alte discuții în legătură

Comunicare hotarare civila alyndizzy alyndizzy Buna ziua! Am primit azi o comunicare prin care nu inteleg aproape nimic. . \" .......va comunicam,alaturat,copia hotararii civile nr..... ,pronuntata la data ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am avut o actiune in instanta impotriva politiei pentru ... vtudm vtudm Buna ziua, Am avut o actiune in instanta impotriva politiei pentru anularea unui P.V. al unei contraventii (care presupunea si suspendarea dreptului de a ... (vezi toată discuția)
Cerere respinsa judecatorie vlad_chirita_28 vlad_chirita_28 Buna ziua, pe data de 9 feb 13 am trecut pe rosu.M-a oprit politia si mi-a suspendat permisu pe 30 zile. Mi l-am recuperat facand contestatie. Vineri pe 10 am ... (vezi toată discuția)