Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Predare permis de conducere după pierderea plângerii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Predare permis de conducere după pierderea plângerii contravenționale. ...

Buna ziua,
Am primit de la judecatorie copia hotărârii civile unde se menționează ca cererea a fost anulata.
Pentru a preda permisul la politie, trebuie sa mai solicit ceva de la judecatorie sau astept 30 de zile după care ma prezint cu permisul direct la politie?
Mulțumesc!
falconcarr2, utilizator