avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Presedintele si Cenzorul asociatiei nu sunt ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Presedintele si Cenzorul asociatiei nu sunt remunerati ...

Buna ziua.
Presedintele si Cenzorul asociatiei nu sunt remunerati , deci nu au incheiat contract mandat. Dar au votat in Adunarea generala sa primeasca de 2 ori pe an PRIMA. Pentru calculul statului de plata folosesc deductiile unui contract de mandat sau unul cu carte de munca ? Multumesc
Cel mai recent răspuns: gingis , utilizator 11:01, 15 Februarie 2022
contractul de mandat se face indiferent ca sunt remunerati sau nu si acolo se pot preciza aceste prime
Multumesc
Vroiam sa mai stiu daca pentru contract de mandat se calculeaza CAM ?
La Asociatiile de proprietari, nu se datoreaza CAM pentru contractele de mandat.
Multumesc . Puteti sa imi spuneti conform carei legi..art ..ceva ?

Alte discuții în legătură

Contractul de mandat al unui cenzor de asociație de proprietari nu a fost votat în adunarea generală. este acela un contract nul (ilegal) ? flory_mr flory_mr Cum se procedează în cazul în care un cenzor nu are Contractul de Mandat votat în Adunarea Generală, conform Legii 196/2018 (de fapt, acolo se votează ... (vezi toată discuția)
Cenzor extern angajat cu cim sau cu contract de mandat? sorinimob sorinimob Va rog sa-mi spuneti daca este gresit ca am angajat un cenzor extern cu CIM ?Cenzorul nu locuieste la noi in asociatia de proprietari. Recent am urmat cursuri ... (vezi toată discuția)
Contract de mandat cenzor asociatie de proprietari _Sandu _Sandu 1. Este obligatoriu contractul de mandat pentru cenzor, desi nu primeste indemnizatie? 2. Mentionez ca persoana nu locuieste in imobil ci reprezinta un ... (vezi toată discuția)