Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Presedintele si Cenzorul asociatiei nu sunt ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Presedintele si Cenzorul asociatiei nu sunt remunerati ...

Buna ziua.
Presedintele si Cenzorul asociatiei nu sunt remunerati , deci nu au incheiat contract mandat. Dar au votat in Adunarea generala sa primeasca de 2 ori pe an PRIMA. Pentru calculul statului de plata folosesc deductiile unui contract de mandat sau unul cu carte de munca ? Multumesc
contractul de mandat se face indiferent ca sunt remunerati sau nu si acolo se pot preciza aceste prime
Multumesc
Vroiam sa mai stiu daca pentru contract de mandat se calculeaza CAM ?
La Asociatiile de proprietari, nu se datoreaza CAM pentru contractele de mandat.
Multumesc . Puteti sa imi spuneti conform carei legi..art ..ceva ?