Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Înscriere școala de subofițeri de pompieri cu dosar ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Înscriere școala de subofițeri de pompieri cu dosar penal

Bună ziua, în urma unui accident soldat doar cu pagube materiale, mi s a întocmit un dosar penal pentru conducerea sub influenta alcoolului în urma testării cu aparatul etilotest la care mi a ieșit 0.56 iar în cele 2 probe de sange 0.97 respectiv 0.76. Momentan aștept sa primesc citația de la tribunal pentru judecata. În aceste circumstanțe cum ma pot inscrie la școala de subofițeri de pompieri având în vedere ca pe site ul lor scrie ca pot întra doar dacă am fost reabilitat. Ce înseamnă aceasta reabilitate și cum voi putea sa am un cazier curat și când ma voi putea înscri?
Zouka, utilizator