avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, mi s a refuzat concediul concediu medical ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, mi s a refuzat concediul concediu medical în ianuarie ...

Bună ziua, mi s a refuzat concediu concediu medical în ianuarie 2022, deoarece nu aveam 6 luni de cotizare, știu ca am nevoie de 6 luni cotizare in ultimele 12 luni, dar dacă sunt angajat din luna iulie 2021, cele 6 luni ar fi decembrie 2021 sau ianuarie 2022.
Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am fost angajata in ultimii 2 ani la 3 angajatori. ... Iulianaa98@ Iulianaa98@ Buna ziua! Am fost angajata in ultimii 2 ani la 3 angajatori. La penultimul loc de munca, am încheiat activitatea in Iulie 2021.La ultimul loc de munca, m am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ma numesc mailat ramona si sunt angajata din 05..2021 ... Mailat ramona Mailat ramona Buna ziua ma numesc mailat ramona si sunt angajata din 05..2021 si sunt insarcinata in luna a 3 am mai lucrat din 9septembrie pana in 7 ianuarie pot intra in ... (vezi toată discuția)
Pot lua pre/postnatal si ccc? AndreeaGeorgiana2019 AndreeaGeorgiana2019 Buna ziua! Am fost in CCC pana la 2 ani pana in iunie 2020 (copilul a implinit 2 ani in iulie 2020). Am aflat ca sunt din nou insarcinata si din iunie 2020 ... (vezi toată discuția)