Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am fost un timp de 7 ani in pensie pe caz de boală. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am fost un timp de 7 ani in pensie pe caz de boală. Cand am ...

Am fost un timp de 7 ani in pensie pe caz de boală. Cand am implinit vârsta de pensionare la limită de vârstă , am ieșit la pensie .Perioada de pensionar grupa II a este considerată vechime in muncă?Sau se ține seamă de ea?
Vorbiti despre pensie de invaliditate gradul II.
Acesta este stagiu asimilat si intra in calculul pensiei de limita de varsta.