avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am fost un timp de 7 ani in pensie pe caz de boală. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am fost un timp de 7 ani in pensie pe caz de boală. Cand am ...

Am fost un timp de 7 ani in pensie pe caz de boală. Cand am implinit vârsta de pensionare la limită de vârstă , am ieșit la pensie .Perioada de pensionar grupa II a este considerată vechime in muncă?Sau se ține seamă de ea?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:14, 25 Aprilie 2022
Vorbiti despre pensie de invaliditate gradul II.
Acesta este stagiu asimilat si intra in calculul pensiei de limita de varsta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand poate beneficia de pensie? lenutasau lenutasau tatal meu a fost pensionar pe caz de boala gradul3 acum cand a fost la comisia medicala i sa rupt decizia si la trimis la munca. este pensionar de boala de 30 ... (vezi toată discuția)
Pensie Mirela_victoria Salciuc Mirela_victoria Salciuc Buna ziua! Sunt pensionara de invaliditate gradul III de la 07.09.2011 si sunt nascuta pe data de 10.10.1960. As dori sa stiu daca in momentul implinirii ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie elena2 elena2 - nascut la 17.12.1950 - pensionat cu gradul II de invaliditate la 01.02.2001 - 22 de ani si 2 luni vechime in munca din care 16 ani - grupa a II-a - ... (vezi toată discuția)