Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum fac corecție in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum fac corecție in Revisal?

Buna ziua. La un angajat nou i-am gresit salariul în revisal.
E mai mult cu 200 lei.
Contract din 18.04
Transmitere în 19.04 si incepere activitate în 20.04.2022.
Rog sa imi spuneti cum procedez, nu am mai făcut corecții pana acum.
Mulțumesc!
Corectie contract

Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte".
Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si se apasa butonul continuare.
Se corecteaza datele dorite - salariul.
Se salveaza informatiile .
Se genereaza fisierul , care apoi se transmite/depune la ITM.
Cornel Vasile, Consilier juridic