avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum fac corecție in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum fac corecție in Revisal?

Buna ziua. La un angajat nou i-am gresit salariul în revisal.
E mai mult cu 200 lei.
Contract din 18.04
Transmitere în 19.04 si incepere activitate în 20.04.2022.
Rog sa imi spuneti cum procedez, nu am mai făcut corecții pana acum.
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:50, 27 Aprilie 2022
Corectie contract

Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte".
Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si se apasa butonul continuare.
Se corecteaza datele dorite - salariul.
Se salveaza informatiile .
Se genereaza fisierul , care apoi se transmite/depune la ITM.
Ultima modificare: Miercuri, 27 Aprilie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La multi ani. am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus ... Csilla-Julianna Csilla-Julianna La multi ani. Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus in Revisal un CIM dar am gresit la ore . Am introdus in loc de 2 ore/zi , 4 ore/zi cu salar ... (vezi toată discuția)
Greseala CROSETEL CROSETEL Buna ziua Din graba am dat data de inceput gresit in Revisal.Mai exact contractual este incheiat pe 28.06 si i-am dat data de inceput 30.06 in loc de ... (vezi toată discuția)
Omitere modificare salar in revisal econo econo In luna ian.2014 se modifica timpul de lucru al unui angajat la 4h si salariul de la 850 la 450. In revisal s-a omis modificarea la salar , dar pe stat apare ... (vezi toată discuția)