Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La multi ani. Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La multi ani. Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus ...

La multi ani.
Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus in Revisal un CIM dar am gresit la ore . Am introdus in loc de 2 ore/zi , 4 ore/zi cu salar minim aferent 4 ore/zi. Se poate corecta greseala si daca da cum. Va multumesc anticipat
Corectie contract :

Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte".
Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si se apasa butonul continuare.
Se corecteaza datele dorite - durata timpului de munca, salariul.
Se salveaza informatiile .
Se genereaza fisierul , care apoi se transmite/depune la ITM.