avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La multi ani. Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La multi ani. Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus ...

La multi ani.
Am o intrebare : la data de 27. 11.2023 am introdus in Revisal un CIM dar am gresit la ore . Am introdus in loc de 2 ore/zi , 4 ore/zi cu salar minim aferent 4 ore/zi. Se poate corecta greseala si daca da cum. Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:09, 5 Ianuarie 2024
Corectie contract :

Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte".
Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si se apasa butonul continuare.
Se corecteaza datele dorite - durata timpului de munca, salariul.
Se salveaza informatiile .
Se genereaza fisierul , care apoi se transmite/depune la ITM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum fac corecție in revisal? Utamaria Utamaria Buna ziua. La un angajat nou i-am gresit salariul în revisal. E mai mult cu 200 lei. Contract din 18.04 Transmitere în 19.04 si incepere activitate în ... (vezi toată discuția)
Greseala CROSETEL CROSETEL Buna ziua Din graba am dat data de inceput gresit in Revisal.Mai exact contractual este incheiat pe 28.06 si i-am dat data de inceput 30.06 in loc de ... (vezi toată discuția)
Omitere modificare salar in revisal econo econo In luna ian.2014 se modifica timpul de lucru al unui angajat la 4h si salariul de la 850 la 450. In revisal s-a omis modificarea la salar , dar pe stat apare ... (vezi toată discuția)