avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Am citit ca daca schimbi domiciliul trebuie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Am citit ca daca schimbi domiciliul trebuie sa treci ...

Buna ziua
Am citit ca daca schimbi domiciliul trebuie sa treci si automobilul la noua adresa.
Problema este ca mama a decedat, iar mijlocul auto nu a fost mutat.
Am fost la sectia financiara unde a ramas inmatriclulat sa platesc impozitul la zi, sa obin certificatul fiscal pentru succesiune.
Mi au spus ca trebuie mutat dosarul, la noua adresa , chiar daca mama nu mai este.
Se poate muta un dosar de la vechea adresa la noua adesa dupa 3 ani , chiar daca persoana a decedat? Nu se putea achita si sa nu mai umblu dupa alte acte, drumuri , timp pierdut?
De ce dosarul de pensie nu l a mutat si am umblat dupa ajutorul de deces 2 luni?
Sigur in baza de date au inregistrata noua adresa.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Amenzi neplatite lidiaddd lidiaddd Buna ziua,va rog daca este posibil sa ma ajutati cu un raspuns juridic in urmatoarea situatie: Sunt proprietar si am luat o in spatiu pe iubita mea si i am ... (vezi toată discuția)
Procura de la consulat urcan.iosif urcan.iosif Buna ziua,sora mea are buletinul expirat cu o adresa din Bucuresti si momentan ea se afla in Germania.Buletinul este pierdut de aproximativ 2 ani si trebuie ... (vezi toată discuția)
Plata impozitului unui mijloc de transport al unei persoane decedate Andrei_Manolache Andrei_Manolache Buna seara! am un automobil care este inmatriculat pe numele tatalui meu care este decedat de 12 ani, actele masinii nu au fost schimbate dupa succesiune, ... (vezi toată discuția)