Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Care sunt condițiile cu ajutorul cărora cabinetele ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Care sunt condițiile cu ajutorul cărora cabinetele medicale ...

Care sunt condițiile cu ajutorul cărora cabinetele medicale pot accesa microgranturile?
Microgranturile pot fi cerute și de cabinetele medicale individuale (CMI) care au oferit servicii medicale în privința pacienților diagnosticați cu COVID-19 și care nu au fost deja remunerați de stat printr-un stimulent medical acordat în anul 2020. Ca să poată justifica cererea de ajutor de stat, CMI-urile vor trebui să aducă de la unitățile spitalicești sau de
la direcțiile de sănătate publică o adeverință care să ateste contribuția lor, dar și să mai aibă încă documentele care arată ce servicii au prestat.

Pentru mai multe informații cu privire la acest aspect, accesați următorul link: www.avocatnet.ro/articol_594...