avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, am rugamintea de a=mi clarifica urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, am rugamintea de a=mi clarifica urmatoarea problema. ...

Buna seara, am rugamintea de a=mi clarifica urmatoarea problema.
O angajata cu contract de munca cu norma intreaga la o firma si cu contract cu timp partial la o alta firma, are contractele suspendate la ambele firme pentru ingrijirea copilului cu varsta pana la doi ani si doreste sa se intoarca la serviciu cu o luna inainte de expirarea termenului de suspendare. In acest caz trebuie incetata suspendarea la ambele firme in aceeasi zi?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: vanatorul , utilizator 17:12, 3 Mai 2022
Daca revine la ambele societati, atunci va trebui sa i se inceteze suspendarea la ambii angajatori.
Dar poate sa ramana in concediu pentru ingrijirea copilului la unul dintre angajatori inca o luna si sa revina doar la celalalt? Cine si cum o va retribui?
Va multumesc!
Dosarul pentru indemnizatie a luat in considerare ambele venituri ?
Da, ambele
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In acest caz,va trebui sa revina la ambii angajatori ....

Alte discuții în legătură

Concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani Bora Irina Bora Irina concediul pentru cresterea copililui pana la 2 ani - acte necesare (vezi toată discuția)
Contract perioada determinata nicotorok nicotorok Buna ziua, Poate cineva sa ma ajute cu un raspuns? Unei salariate i se suspenda ctr. munca pt ingrijire copil incepand cu 02.04.2010, o alta persoana va ... (vezi toată discuția)