Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna ziua, in cazul achizitiei unui bun cu taxare ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna ziua, in cazul achizitiei unui bun cu taxare inversa, la ...

Buna ziua, in cazul achizitiei unui bun cu taxare inversa, la vanzarea acestuia se factureaza tot cu taxare inversa sau se percepe TVA?
Daca si clientul e inregistrat in scop de TVA se face cu taxare inversa . Daca nu se face cu TVA.
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal