Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dragii mei, Transferul bancar efectuat de un parinte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dragii mei, Transferul bancar efectuat de un parinte catre un ...

Dragii mei,
Transferul bancar efectuat de un parinte catre un copil pentru ca acesta din urma sa achizitioneze un bun imobiliar, poate fi contestat in timp de catre ceilalti mostenitori ?
Va multumesc pentru eventuale raspunsuri!
Depinde.
Ce reprezinta transferul? O donație, un împrumut etc etc?