Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Declaratia Unica Nerezident Romania si cetatean roman.
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Declaratia Unica Nerezident Romania si cetatean roman.

Declaratia Unica

Nerezident Romania si cetatean roman. NIF in Romania nu are, dar are cod de nerezident in statul de rezidenta Grecia. Este asociat unic al unei firme romanesti. A ridicat dividend in anul 2021 peste 27600 lei. Pot depune declarație unică pentru el? Daca da, plateste si sanatatea cei 2760 de lei? Astept cu interes raspunsul, si va multumesc
Elena Andreea, administrator
da si va plati CASS 2760 .
Va multumesc!