avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am participat recent la un concurs de angajare pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am participat recent la un concurs de angajare pentru un post ...

Am participat recent la un concurs de angajare pentru un post in spital. S-a publicat o bibliografie, doar anumite capitole din legi (nu toata legea), iar la examenul scris, intrebarile grila au fost din toata legea, si aproape deloc din capitolele mentionate in bibliografie.
Vreau sa stiu daca acest lucru este legal si ce pot face.
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Iunie 2022
annnamm, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:35, 4 Iunie 2022
Nu este corect, faceți contestatie dacă mai sunteți în termen.
Daca nu se rezolva nimic prin contestatie, pot merge si mai departe ? ce pot face ?
faceti mai intai contestatie, fiindca e o etapa obligatorie. abia dupa ce se respinge, puteti merge in contencios.
Candidatul nemulţumit de modul de soluţionare a contestaţiei se poate adresa instanţei de contencios administrativ, în condiţiile legii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie concurs la primarie.. Anastasia gar Anastasia gar Contestatie concurs la primarie. Buna ziua, am sustinut recent un concurs pentru ocuparea unui post de inspector la primarie si consider ca la proba scrisa cu ... (vezi toată discuția)
Concurs ocupare post GuiPaulaPaul GuiPaulaPaul Cum se procedeaza in cazul in care la concursul pentru ocuparea unui post nu se respecta bibliografia prevazuta in anunt? ( Se dau intrebari in plus fata de ... (vezi toată discuția)
Contestatie concurs ingrijitoare spital yogub yogub Buna ziua,va rog sa ma ajutati in formularea unei contestatii.Sotia mea lucreaza pe un post de ingrijitor intrun spital.A fost angajata acum 6 ani cu contract ... (vezi toată discuția)