Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am participat recent la un concurs de angajare pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am participat recent la un concurs de angajare pentru un post ...

Am participat recent la un concurs de angajare pentru un post in spital. S-a publicat o bibliografie, doar anumite capitole din legi (nu toata legea), iar la examenul scris, intrebarile grila au fost din toata legea, si aproape deloc din capitolele mentionate in bibliografie.
Vreau sa stiu daca acest lucru este legal si ce pot face.
annnamm, utilizator
Nu este corect, faceți contestatie dacă mai sunteți în termen.
Daca nu se rezolva nimic prin contestatie, pot merge si mai departe ? ce pot face ?
faceti mai intai contestatie, fiindca e o etapa obligatorie. abia dupa ce se respinge, puteti merge in contencios.
Candidatul nemulţumit de modul de soluţionare a contestaţiei se poate adresa instanţei de contencios administrativ, în condiţiile legii.