Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contestatie concurs la primarie..
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contestatie concurs la primarie..

Contestatie concurs la primarie. Buna ziua, am sustinut recent un concurs pentru ocuparea unui post de inspector la primarie si consider ca la proba scrisa cu subiecte clasice am luat mult mai putin decat ma asteptam si am picat. Contestatia depusa la ei a urcat cu putin nota initiala, tot respinsa fiind. Ce mai pot face? Am nevoie de avocat sa imi formuleze cerere la instanta de contencios administrativ?
Actiune in instanta... nu este obligatorie angajarea unui avocat , dar poate fi benefica.
Si daca un subiect dat la acest concurs nu se afla in bibliografia anuntata, ce pot face? Cum se poate remedia?
Candidatul nemulţumit de modul de soluţionare a contestaţiei se poate adresa instanţei de contencios administrativ, în condiţiile legii.