avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca Anglia nu mai e in UE mai beneficiez de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca Anglia nu mai e in UE mai beneficiez de indemnizatia de ...

Daca anglia nu mai e in ue mai beneficiez de indemnizatia de crestere copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:07, 16 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Precizați;
- data nasterii

- statutul dvs in ultimii doi ani anteriori datei naşterii copilului... perioada lucrata în Anglia în tara etc.
Copilul sa nascut pe 27 mai 2022 am lucrat in uk in 2021 din 10 02 pina la 01.10 2021 si in 2020 din data de 10 02 pina pe 01 10 2020 si am mai lucrat in romania anul acesta din data de 15 01 pina pe 01 04 cei de laindemnizatii mi-au zis ca anul 2021 nu se ia in considerare ca au iesit din ue

Cornel Vasile a scris:

Precizați;
- data nasterii

- statutul dvs in ultimii doi ani anteriori datei naşterii copilului... perioada lucrata în Anglia în tara etc.

Corect ce v-au spus cei de la AJPIS ... iunie 2020 - mai 2022 este perioada eligibila pentru dvs. ... ce statut ati avut in perioadele: iunie 2020 - decembrie 2020; ianuarie - mai 2022 ?
Ultima modificare: Miercuri, 8 Iunie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua am avut pre-settled status din data de 15 02 2020 si este activ pana in 16 02 2025
Ma refeream dacă ați lucrat și ați realizat venituri în acele doua perioade,,,?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil job in strainatate Iandreeam Iandreeam Buna ziua! Exista urmatoarea situatie la care as avea nevoie de un raspuns, va rog! Am lucrat in UK pentru o perioada de aproximativ 5 ani (pana in martie 2022 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Emese01 Emese01 Buna ziua,in cazul in care am lucrat 3 luni in Anglia cu contract de munca iar dupa m-am angajat in Romania,am 12 luni lucrate,beneficiez de indemnizatia de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie cresterea copilului adrian.bo adrian.bo Buna, Vreu sa incep cu faptul ca locuiesc in Irlanda de Nord, lucrez aici din 2015, am mortgage si Settled Status. Intrebarea mea este in legatura cu ... (vezi toată discuția)