avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Daca mama lucreaza cu contract de munca in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Daca mama lucreaza cu contract de munca in strainatate, ...

Buna ziua,

Daca mama lucreaza cu contract de munca in strainatate, nu beneficiaza de asigurare medicala si nu realizeaza venituri in Romania poate fi luata coasigurat la fiica ?

Alte discuții în legătură

Regimul coasiguratilor Claudia2095 Claudia2095 Buna seara ! Mama mea lucrează in străinătate cu contract de munca , este posibil ca tatăl meu care lucrează in România sa o ia pe mama in calitate de ... (vezi toată discuția)
Coasigurat pe relatia copil - parinti marosan emil marosan emil Sunt angajat pe teritoriul Romania si am toate impozitele platite catre CAS. Mama mea nu este angajata - poate fi coasigurata in Romania pe relatia ... (vezi toată discuția)
Coasigurare pentru fiica mea de 25 de ani Venusiana Venusiana Fiica mea a licrat 5 ani si din luna mai ac nu lucreaza. Eu sunt pensionara si mama ei. In ce conditii o pot trece sa fie coasigurat .Si ce trebuie sa fac ??? (vezi toată discuția)