Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineata, Valoarea tichetelor de masa de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineata, Valoarea tichetelor de masa de la 01,07,2022 ...

Buna dimineata,

Valoarea tichetelor de masa de la 01,07,2022 devine 30 lei. Este obligatoriu ca angajatorul sa mareasca valoarea ticheteleor de masa acordate la 30 lei?...sau e in functie de cum hotaraste si decide el?

multumesc
Schimbarea adusă de lege, respectiv majorarea valorii tichetului de masă la 30 de lei, nu este obligatorie pentru firme. Cei 30 de lei reprezintă valoarea maximă a unui tichet de masă, dar nu înseamnă că firmele vor trebui să dea această valoare, dacă nu își permit, ele putând acorda orice sumă, dar până în 30 de lei.

Pentru mai multe informatii, accesati urmatoarele linkuri:
-www.avocatnet.ro/articol_616...
= www.avocatnet.ro/articol_605...
- www.avocatnet.ro/articol_515...