Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua, in blocul in care m am mutat, pe terasa lui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua, in blocul in care m am mutat, pe terasa lui mai exact ...

buna ziua,

in blocul in care m am mutat, pe terasa lui mai exact a fost construita o piscina de catre dezvoltator. blocul are un regim de inaltime DS-P-5E-6/8 retras iar in documentatie am regasit releveul terasei unde nu apare piscina si apare ca fiind circulabila. intrebarea mea este: avea voie sa construiasca o piscina pe o terasa circulabila si la aceasta inaltime si fara autorizatie?
multumesc.
Pentru clarificarea situatiei,ideal ar fi sa solicitati dezvoltatorului documentele justificative
Daca dezvoltatorul refuza sa comunice,sesizati oficial serviciul urbanism din primarie care detine intreaga documentatie a constructiei