Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Se poate contesta o evaluare făcută de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Se poate contesta o evaluare făcută de către ...

Bună seara! Se poate contesta o evaluare făcută de către angajator dacă nu este corectă și nici nu există dovezi pentru a susține ce s-a scris în evaluare? De asemenea, dacă mi-au fost încălcate drepturile, s-au încălcat și legi către ce autoritate pot face o sesizare?

Mulțumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~
Nu aveti ce sesizare sa faceti privind evaluarea , decat pentru savarsirea unor nereguli in activitatea angajatorului.
Evaluarea unui angajat în ce condiții se face? Nu ar trebui anunțat angajatul că este evaluat? Am fost evaluată fără sa știu și tot ce scrie în fișa postului are x că nu fac deși lucrez de aproape 2 ani în companie și avem și camere de supraveghere și se poate verifica cum îmi desfășor activitatea în timpul de lucru la muncă.

Cornel Vasile a scris:

Nu aveti ce sesizare sa faceti privind evaluarea , decat pentru savarsirea unor nereguli in activitatea angajatorului.

~ Conținut șters la cerere ~
Regulamentul intern cuprinde dispozitiile privind criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor.