Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! as dori sa stiu, daca am lucrat o perioada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! as dori sa stiu, daca am lucrat o perioada de sase ...

Buna ziua! as dori sa stiu, daca am lucrat o perioada de sase luni de proba in anul 1992 aceasta perioada nu trebuia inscrisa in cartea de munca? Eu am ramas si dupa aceasta perioada ca si angajat permanent.si in CM s-a inregistrat de la data angajarii permanente. Multumesc
Ati primitun exemplar din contractul de munca in acea perioada de 6 luni?
Nu exista in 1992 perioada de proba de 6 luni ... probabil ati avut c.i.m. pe durata determinata.
Multumesc pentru raspuns! Da, l-am gasit. Intrebarea este " mai pot face ceva dupa atata timp?"
Multumesc pentru raspuns! Contractul pentru cele sase luni are titlul" Contract de prestari sevicii" El contine datele de identificare ale angajatorului si ale mele, data incheierii lui si intervalul de timp. Din c/v muncii prestate se mentioneaza ca se va scade impozitul care se varsa la buget. Contractul este semnat de ambele parti si stampilat. Revin la intrebarea de baza - de ce nu este mentionat in CM?
Acel contract nu va conferă vechime in munca.