avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua am primit o amenda de la Politia Locala, de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua am primit o amenda de la Politia Locala, de cand incep ...

Buna ziua am primit o amenda de la Politia Locala ,de cand incep sa curga cele 15 zile in care am drept de contestatie? Presupun ca de la data cand am semnat de primire la Posta ,initial am primit un aviz ,apoi am luat procesul verbal de la posta
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:44, 5 Octombrie 2022
De când ați semnat primirea la posta
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
de la data de pe stampila postei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rat Roger25 Roger25 Salutare, Mi-a venit in cutia postala un aviz de la posta cum ca am de plata o amenda.. e vorba de un mandat postal. initial nu stiam ce e / de la cine e, ... (vezi toată discuția)
Procedura prin care procesul verbal iti este trimis acasa de catre politie? kartush1977 kartush1977 Salut pe toata lumea de pe forum si intreb pe cei avizati o intrebare pe care probablil multi si-o pun: care este procedura legala prin care politia iti ... (vezi toată discuția)
Procedura de afisare amenda la domiciliu prettydaniola prettydaniola Cf art 27 OG 2/2001: amenzile se afiseaza la domiciliul contravenientului. Prin aceasta eu inteleg lipirea pe ușă. Cu toate acestea, eu am gasit p.v de ... (vezi toată discuția)