Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua , A-și dori și eu un model de cerere de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua , A-și dori și eu un model de cerere de divorț, ...

Bună ziua , A-și dori și eu un model de cerere de divorț, fără partaj , fără copii . De un an de zile nu mai știu nimic de fostul sot . Va mulțumesc
Este bine sa va redacteze un avocat cererea de chemare în judecată.
Se motivează și se propun probe.
Se anulează dacă nu respectați legea.
Nu este ca la notar sau ca la primărie la instanță.

Cereri puteți găsi pe net.

Scris din București 2022
În activitatea lor avocații nu folosesc modele de acțiuni astfel cum își imaginează justitiabilii ,fiecare acțiune este formulata în functie de situația de fapt povestita de către client,motivata în drept etc.
Oamenii au tendința de a crede ca exista modele tipizate precum la notar și la primărie.
Ei nu înțeleg ce înseamnă o procedura legala și o judecată.

Scris din București 2022