avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte de proprietate la minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte de proprietate la minori

Bună seara
Am nevoie de un sfat
În urma cu un an jumătate am divorțat, custodia celor 2 minori e comuna.
Actualul meu partener vrea sa lase fetitei mele un teren cu construcție, ce acte trebuie făcute ca, copii lui biologici sa nu mai aibă dreptul la acest teren. Terenul sa fie al fetitei mele după ce împlinește 18 ani( ea având momentan 5 ani)
Va mulțumesc

Alte discuții în legătură

Cum poate purta numele tatalui de la inceput? crisis81 crisis81 Buna ziua: Incerc sa explic situatia cat mai concret: Sunt casatorita legal cu un barbat cu care relatia s-a incheiat acum mai mult de un an de zile. Nu am ... (vezi toată discuția)
Pasaportul fetitei alynamirey alynamirey sunt divortata de 7 ani ,avem doi copii in urma casatoriei ,dupa multe procese si batalii ,am obtinut domiciliul copiilor la mine ,custodie comuna ,dupa un ... (vezi toată discuția)
Drepturi asupra copilului cocancl cocancl Buna, Recent eu si sotia mea ne-am despartit, ea avea un copil dintr-o alta casatorie, care a fost trecut ulterior pe numele meu, nu a fost adoptie inca, ... (vezi toată discuția)