Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Calculul energiei termice Cum se calculează energia ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Calculul energiei termice Cum se calculează energia termică ...

Calculul energiei termice

Cum se calculează energia termică la un bloc cu 8 etaje (50% au încălzire proprie cu gaz, 50% încălzire centrală)? De asemenea, pe casa scării există calorifere pe fiecare palier în funcțiune. Mă interesează formula de calcul.
Cât va reveni le fiecare, ținând cont că țevile de căldură trec prin toate apartamentele?
Vă mulțumesc!
In speta prezentata c/v agent termic se calculeaza distinct parte privata=apartamente si parte comuna
Calculul este conditionat de suprafata apartamentelor numarul de calorifere
Aveti dreptul legal sa solicitati date relevante la operatorul economic responsabil de calcularea cotelor individuale agent termic si la administratorul de imobil
[ link extern ]
Cum se calculeaza suprafata echivalenta termic.
vali m, utilizator