Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajatorul beneficiază de ceva de la stat dacă are ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajatorul beneficiază de ceva de la stat dacă are angajata ...

Angajatorul beneficiază de ceva de la stat dacă are angajata o gravida și e in concediu de sarcina și lăuzie?
Nu beneficiaza de nimic , dimpotriva , trebuie sa-i plateasca concediul medical din fonduri proprii si isi recupereaza acei bani cu mare-mare intarziere , chiar si de un an .