Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua Un individ ma urmareste de aproximativ 6 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua Un individ ma urmareste de aproximativ 6 luni de zile. ...

Buna ziua
Un individ ma urmareste de aproximativ 6 luni de zile. Pe strada, in zona in care locuiesc. Ma amenintat cu un cutit din masina lui proprie.
Am mesaje scrise, poze facute, inregistrari audio.
Mai nou el imi face plangeri la parchet ca imi las copilul de 14 ani singur in casa. Azi s-a dus la parchet, m-am intalnit cu el intamplator pe strada, sa ma reclame ca las copilul singur in casa la care o sa ataseze o poza in care eu ma sarut cu un barbat.
Ce pot face?
De la ce varsta pot lasa copilul singur in casa?
Cu acest individ nu am avut nicio relatie, are o obsesie pt mine.
Formulați plângere penala pt hartuire...
Am formulat.
Pot pati ceva ca las copilu singur in casa la 14 ani?
Atat timp cat asigurati copilului cele necesare pentru educatie,buna crestere,nu aveti de ce sa va faceti probleme
Nu contează deoarece copilul este mare.
Sunteți femeie sau bărbat?
Sunt femeie.
Cu acest individ nu am avut nicio treaba. Ne-am cunoscut întâmplător prin intermediul unei asociații iar el vrea o relație cu mine. I-am spus ca nu imi doresc o relație cu el și de atunci ma urmărește, mai nou a trecut la amenințări, face postari pe diverse grupuri pe Facebook denigratoare la adresa mea cu poza mea. A facut profil de Facebook cu poza mea.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu contează deoarece copilul este mare.
Sunteți femeie sau bărbat?