Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am incercat sa obtin ordin de protectie impotiva unui ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Am incercat sa obtin ordin de protectie impotiva unui individ ...

Am incercat sa obtin ordin de protectie impotiva unui individ si mi-a fost respins. Acum trebuie sa platesc suma de 1086 lei cheltuieli judiciare fata de stat.
Mai scrie in raspuns ca "Onorariul aparatorilor din oficiu, av IA pt reclamanta si av AE pt parat, in cuantum de cate 543 lei va fi suportat din fondurie speciale ale MJ.
Obliga reclamanta la 1086 lei cheltuieli judiciare fata de stat."

Ce pot face?
Pot face apel in 3 zile de la pronuntare. Pe 9.01 am primit raspunsul.
Am sanse sa anulez cheltuielile daca fac contestatie?
Cum ss anulați cheltuielile ,doar ,pt ca nu va convine sa plătiți credeți ca este un motiv întemeiat,?Doar în ipoteza în care ați câștigat în calea de atac respectiva nu ar trebui sa mai plătiți..
Incerc sa ma apar de un nebun care a facut o obsesie pt mine. Ma tem pt viata mea si a copiluui meu mai ales ca am fost amenintata si ccu un cutit. Am facut cerere pt ordin de protectie si nu mi-a fost aprobat pt ca nu am format o famillie cu individul. De la parchet mi-au recomandat sa fac aceasta cerere si acum sunt pusa sa platesc pt ca am cerut sa fiu aparata?
poate puteti ataca acea hotarare, consultati-va cu avocatul dvs.
Cu cea care ma reprezentat?
sau oricare altul.
[ link extern ]
www.avocatnet.ro/articol_628...

e o chestiune de timp pana sa se poata obtine ordin si in cazul dvs, in care nu ati avut o relatie