Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Am un srl cu activitate cod CAEN 4711 și am contract ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Am un srl cu activitate cod CAEN 4711 și am contract de participatiune ...

Am un srl cu activitate cod CAEN 4711 și am contract de participatiune 50% cu o firmă cu obiect de activitate jocuri de noroc să amplaseze câteva aparate în spațiul meu. Ponderea încasărilor este din activitatea de comerț. Am salariați și plătesc 1% impozit pe venit. Întrebarea e dacă de la 1 ianuarie 2023, voi plăti 16% impozit pe profit sau rămân cu imp.pe venit de 1%? Nu am licentă si nici nu plătesc taxa pe aparate. Aceste cheltuieli le suportă firma proprietara de aparate se scad din incasari si restul se imparte 50 si 50. Mulțumesc!
In ce baza incasati sumele respective, ce contract aveti cu ei.
Scuze nu am citit cu atentie intrebarea, dupa parerea mea trebuie sa treceti la impozit pe profit dar puneti intrebarea asta si ANAF-ului.