Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe suplimentare Uber / Bolt
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe suplimentare Uber / Bolt

Buna ziua
Vreau sa ma apuc cu masina personala de serviciul ridesharing tip Uber / Bolt.

Din punct de vedere fiscal ca persoana fizica pentru a fi legal ce ar trebui sa fac, tin sa precizez ca voi fi angajat cu carte de munca cu norma intreaga la un operator de flota care colaboreaza cu Uber / Bolt.

Cartea de munca , comisionul catre Bolt/ Uber, comisionul catre flota le platesc.

Din punct de vedere legal se mai platesc si alte taxe in alte parti?

Conteaza ce venituri am in fiecare luna?

Exista vreun plafon?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Vlad2005, utilizator