avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe suplimentare Uber / Bolt
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe suplimentare Uber / Bolt

Buna ziua
Vreau sa ma apuc cu masina personala de serviciul ridesharing tip Uber / Bolt.

Din punct de vedere fiscal ca persoana fizica pentru a fi legal ce ar trebui sa fac, tin sa precizez ca voi fi angajat cu carte de munca cu norma intreaga la un operator de flota care colaboreaza cu Uber / Bolt.

Cartea de munca , comisionul catre Bolt/ Uber, comisionul catre flota le platesc.

Din punct de vedere legal se mai platesc si alte taxe in alte parti?

Conteaza ce venituri am in fiecare luna?

Exista vreun plafon?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Ultima modificare: Marți, 17 Ianuarie 2023
Vlad2005, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna seara, lucrez ca si curier la bolt, eu fiind student, si ... balatalurcis balatalurcis Buna seara, lucrez ca si curier la Bolt,eu fiind student, si ca taxe platesc doar 50 de lei contractul de munca si comisionul firmei partnere.Dar ce nu inteleg ... (vezi toată discuția)
Flotele partenere uber/bolt pot colabora legal cu pfa. Alex1. Alex1. Buna seara. Flotele partenere Uber/Bolt pot colabora legal printr-un contract de servicii cu șoferi care au PFA (cu atestat). sau numa prin angajare? Sunt ... (vezi toată discuția)
As dorii sa închiriez masina personala unei flote uber/bolt. ... Robert882901 Robert882901 As dorii sa închiriez masina personala unei Flote Uber/bolt. Cum se face având în vedere ca sunt o persoana fizica. Vreau sa fac acest lucru 100% legal sa ... (vezi toată discuția)