Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Avem un teren intravilan într-o altă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Avem un teren intravilan într-o altă localitate. ...

Bună ziua! Avem un teren intravilan într-o altă localitate. Profitând de faptul ca trecem mai rar pe acolo, deocamdată, vecinul și-a scos niște furtune în spatele casei, iar de aici paralel cu gardul mai departe de casa. Deci deversarea se face direct la suprafața solului infiltrandu- se mai mult în terenul nostru. Mai mult ca sigur că mută furtunul direct pe terenul nostru. Cum ar trebui să procedez?
Buna ziua,

Va recomand sa consultati un avocat pentru a primi asistenta corespunzatoare in aceasta problema. In concret, se poate notifica vecinul pentru a redirectiona scrugerile de apa si, ulterior, o actiune civila daca nu se solutioneaza pe cale amiabila.