Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Conditii speciale de munca.In actul adițional am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Conditii speciale de munca.In actul adițional am conditi speciale ...

Conditii speciale de munca.In actul adițional am conditi speciale de munca începând cu data de 01 01 2022.Acum când m-am uitat on line la cnpp nu am grupa speciala.Ce trebuie sa fac.Multumesc
Ati întrebat la angajator? .... nu cumva este vb de un spor și nu de conditii de munca?
Cornel Vasile, Consilier juridic
"Conditii munca" Activitatea se desfășoară în condiții speciale potrivit Legii 263/2010

Cornel Vasile a scris:

Ati întrebat la angajator? .... nu cumva este vb de un spor și nu de conditii de munca?

Au copiat modelul de undeva. Trimiterea nu este la vreo lege specială. Ce meserie/profesie aveți?
Verificati in anexa 3si 4 la lege daca firma si locul dvs. de munca sunt nominalizate. Daca da, mentiunea din actul aditional reprezinta nominalizarea dvs. in conditii speciale.
Ce ati verificat la CNPP, unde ?

POPA GHEORGHE a scris:

Verificati in anexa 3si 4 la lege daca firma si locul dvs. de munca sunt nominalizate. Daca da, mentiunea din actul aditional reprezinta nominalizarea dvs. in conditii speciale.
Ce ati verificat la CNPP, unde ?

La CNPP am verificat prin aplicatia on line de la CNPP și unitatea unde lucrez angajații beneficiază de conditii speciale dar eu nu beneficiez conform casei de pensii.Cu toate ca în actul adițional se menționează ca beneficiez de conditii speciale.