avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Un salariat care are venituri ocazionale ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Un salariat care are venituri ocazionale (lureaza ...

Buna ziua.
Un salariat care are venituri ocazionale (lureaza numai pe proiecte, atunci cand sunt) a primit o poprire de la executorul judecatoresc.
In aceste conditii, ce raspund executorului? asupra caror venituri se va infiinta poprirea?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Executare silita (poprire salariu) contestata, obligatiile tertului poprit globalremoteservices globalremoteservices Buna ziua Am primit pe numele unuia dintre salariatii nostrii o poprire. Salariatul ne instiinteaza ca debitul fata de creditorul sau ar trebui sa fie ... (vezi toată discuția)
Poprire pe salariu prin executor judecatoresc anamaria81 anamaria81 Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: un salariat este garant disjunct (a garantat pt o societate un imprumut la o banca). Societatea la care lucrez a primit o ... (vezi toată discuția)
Confirmare stingere poprire Florescu Madalina Florescu Madalina Buna ziua Am primit o adresa de infiintare a popririi asupra veniturilor unui salariat. Am achitat toate sumele datorate, conform celor solicitate de ... (vezi toată discuția)