Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare garantie bunuri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare garantie bunuri

Buna ziua,
Ma intereseaza un posibil raspuns la urmatoarele spete:
In situatia efectuarii PIF a unor echipamente, urmata de dispunerea conservarii, garantia acestora poate fi suspendata ? Exista conceptul de ''conservare'' sau altceva similar in legislatiile juridica si economica ?
Analogia cu suspendarea (sistarea) lucrarilor de constructii poate fi exagerata, dar alt reper nu am.
Va multumesc anticipat.
zenovius, utilizator