avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare garantie bunuri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare garantie bunuri

Buna ziua,
Ma intereseaza un posibil raspuns la urmatoarele spete:
In situatia efectuarii PIF a unor echipamente, urmata de dispunerea conservarii, garantia acestora poate fi suspendata ? Exista conceptul de ''conservare'' sau altceva similar in legislatiile juridica si economica ?
Analogia cu suspendarea (sistarea) lucrarilor de constructii poate fi exagerata, dar alt reper nu am.
Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 31 Ianuarie 2023
zenovius, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, intr-o predare-primire amplasament lucrari ce calitate ... zenovius zenovius Buna ziua, Intr-o predare-primire amplasament lucrari ce calitate juridica au (daca au) cei doi parteneri (executant si beneficiar lucrari, fara detinatorii ... (vezi toată discuția)
Tema pentru licenta .investigarea accidentelor de munca miniere. creataxxl creataxxl Buna ziua, am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la tema mea de licenta - Metodica investigari criminalistice a accidentului de ... (vezi toată discuția)
Rendez-vous juridic cu noul cod civil. garanþiile ºi tot restul ContSters77883 ContSters77883 După ce am terminat contractele, am luat un avânt mare să termin cât mai curând lectura, şi să citesc în totalitate noul Cod Civil. În acest sens, am ... (vezi toată discuția)