Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul funcții 2 norme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul funcții 2 norme

Bună ziua,

Am o întrebare rapidă: am două locuri de muncă (sistem bugetar), unul cu normă întreagă (cultură), al doilea cu jumătate de normă (cercetare).
Există vreo dispoziție legală care să-mi interzică obținerea unei norme întregi la cel de-al doilea loc de muncă?

Vă mulțumesc anticipat!
Ar putea fi doar conditia ca timpul de munca sa nu se suprapuna la cei doi angajatori.