avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara! Când ți se sparge un dinte, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara! Când ți se sparge un dinte, post-operatie (la terapie ...

Bună seara!
Când ți se sparge un dinte,post-operatie(la terapie intensiva),cine răspunde și cum se rezolva situația?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 05:41, 7 Februarie 2023
În primul rând trebuie să dovediți cui aparține vina. Trebuie să faceți o expertiză IML, și dacă vă este favorabilă, puteți apela la instanța de judecată să cereți daune materiale pentru a vă repara dantura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Slutire? Tiberiuc Tiberiuc Am injurat un vecin, m-a injurat si el dar acesta m-a luat si la tranta si am cazut cu gura de asfalt. Am patru dinti frontali sparti iar din cei 4, 1 e rupt ... (vezi toată discuția)
Despagubiri materiale si morale accident de munca teo55 teo55 Buna seara! In ianuarie 2015 am fost accidentat involuntar de catre un coleg de munca. A alunecat pe gheata, m-a lovit cu o scula peste gura rupandu-mi un ... (vezi toată discuția)
Vecinul ma inunda elenamm elenamm buna seara! la prima vedere nu pare o problema asa grava, dar in realitate este chiar teribila. vecinul de la etajul superior imi inunda tavanul de la baie de ... (vezi toată discuția)