Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara! Când ți se sparge un dinte, ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara! Când ți se sparge un dinte, post-operatie (la terapie ...

Bună seara!
Când ți se sparge un dinte,post-operatie(la terapie intensiva),cine răspunde și cum se rezolva situația?
În primul rând trebuie să dovediți cui aparține vina. Trebuie să faceți o expertiză IML, și dacă vă este favorabilă, puteți apela la instanța de judecată să cereți daune materiale pentru a vă repara dantura.