avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tulburare de posesie. Bună ziua. Am un teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tulburare de posesie. Bună ziua. Am un teren intravilan de 1000mp. Cand a construit ...

Bună ziua. Am un teren intravilan de 1000mp. Cand a construit gardul, vecinul a ocupat abuziv parte din terenul meu. Cum pot corecta situatia? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Deschiderea la strada minima miha2014 miha2014 Buna seara. As dori sa stiu care este deschiderea la strada minima a unui teren de 1000mp? Mentionez ca terenul este intravilan si este o casa construita pe ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva si irevocabila uzul capiunii. executare vecini? baciucristian baciucristian Buna seara.Am o hotarare defenitiva. si irevocabila uzul capiunii castigat in urma cu un an. Mi-a fost recunoscuta vecinatatea cu primaria care a si semnat pe ... (vezi toată discuția)
Cadastru - intrare gard vecin bogdy_m17 bogdy_m17 Buna ziua, Adresez o probema des intalnita, situatia e urmatoarea: Teren intravilan cu CF, nu este cadastrat. Vecinul din stanga, tot necadastrat. ... (vezi toată discuția)