Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Certificat de moștenitor cu mai mulți proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Certificat de moștenitor cu mai mulți proprietari

in certificatul de mostenitor(dupa decesul proprietarului) apar mai multi mostenitori cu cote de mostenire , cine trebuie sa figureze la asociație proprietar și cine poate deveni membru al asociației?
Manuela Rășină, administrator
Toti trebuie sa figureze ca proprietari (coproprietari), unul singur dintre ei, desemnat de catre ei, poate deveni membru al asociatiei.