Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum se vor derula tranzacțiile cu un spatiu comercial?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum se vor derula tranzacțiile cu un spatiu comercial?

Buna ziua,
Un SRL platitor de TVA, cu pro-rata, va cumpara un spatiu comercial nou de la un dezvoltator imobiliar, platitor de TVA. Cu spatiul respectiv doreste sa faca schimb cu o institutie bugetara (proprietara a unui spatiu). Cum se vor derula tranzactiile?
Multumesc.
Diana.
george-neagu, moderator