Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, dacă conform măriri de salariu minim pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, dacă conform măriri de salariu minim pe economie ...

Bună seara, dacă conform măriri de salariu minim pe economie conform contractului primesc salariul mai mic de minim pe economie cei de făcut?
Lucrați program normal? Cat va da bani in mana?
Ce salariu este mentionat in c.i.m.?

Ați lucrat luna întreaga?

Detaliați mai mult problema dvs.
Cornel Vasile, Consilier juridic

Am lucrat 168 de ore pe luna februarie și am primit 1630 lei.

Salariul brut de 3000 lei ,asa scrie pe actul Adițional.9
Cornel Vasile, Consilier juridic

gi-jane2 a scris:

Lucrați program normal? Cat va da bani in mana?

AM CONTRACT DE 8 ORE PE ZI ,Am efectuat pe luna februarie 168 de ore ,am primit Salariul 1630 lei , Am actul adițional cu mărirea de Salariul mărit de 3000 lei brut ,eu zic ca trebuia sa primesc 1830 ceva genul.
Normal ați lucrat 160 de ore plus 8 ore suplimentare...luna februarie are 160 ore lucrătoare....

Fara ore suplimentare,netul este în jur de 1850 lei.

Primiti fluturași de salariu? Semnați state de plata sau prin virament bancar se face plata?

======

Nu mai citati raspunsurile
Cornel Vasile, Consilier juridic