avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, dacă conform măriri de salariu minim pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, dacă conform măriri de salariu minim pe economie ...

Bună seara, dacă conform măriri de salariu minim pe economie conform contractului primesc salariul mai mic de minim pe economie cei de făcut?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:37, 26 Martie 2023
Lucrați program normal? Cat va da bani in mana?
Ce salariu este mentionat in c.i.m.?

Ați lucrat luna întreaga?

Detaliați mai mult problema dvs.
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Martie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

Am lucrat 168 de ore pe luna februarie și am primit 1630 lei.

Salariul brut de 3000 lei ,asa scrie pe actul Adițional.9
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Martie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic


gi-jane2 a scris:

Lucrați program normal? Cat va da bani in mana?

AM CONTRACT DE 8 ORE PE ZI ,Am efectuat pe luna februarie 168 de ore ,am primit Salariul 1630 lei , Am actul adițional cu mărirea de Salariul mărit de 3000 lei brut ,eu zic ca trebuia sa primesc 1830 ceva genul.
Normal ați lucrat 160 de ore plus 8 ore suplimentare...luna februarie are 160 ore lucrătoare....

Fara ore suplimentare,netul este în jur de 1850 lei.

Primiti fluturași de salariu? Semnați state de plata sau prin virament bancar se face plata?


======

Nu mai citati raspunsurile
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Martie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Calcul salar orar Anaj Anaj Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza corect SALARIUL ORAR: 1. salar de incadrare / 168 ore (media de ore lunara stabilita pentru anul 2014) sau 2. salar de ... (vezi toată discuția)
Salariu Valentin4231 Valentin4231 Este posibil ca eu ,ca și salariat , sa iau un salariu sub cel minim pe economie ? Adică salariul minim pe economie este în funcție de orele lucrate sau ... (vezi toată discuția)
Salariu minim 1 iulie 2014 aikon aikon Buna ziua as dori sa ma lamuriti cu ceva raspunsuri clare in pentru situatia urmatoare.Am primit fluturasul de salariu pe luna iulie 2014 pe care este trecut ... (vezi toată discuția)