Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... inchiriere spatiu comun al asociatiei de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

inchiriere spatiu comun al asociatiei de proprietari

Buna ziua,
Daca a fost inchiriat un spatiu comun (uscatoria blocului) in urma cu 18 ani in baza legi (cu acordul partilor invecinate si semnaturile majoritatii proprietarilor) se mai poate prelungi daca s-a schimbat unul din proprietarii direct invecinati si nu mai este deacord cu inchirierea? Uscatoria a fost inchiriata cu destinatia "Spatiu de locuit" si are acelasi chirias de 18 ani.
pompa, utilizator