Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Reducerea de 10% pentru plata integrala impozit cladire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Reducerea de 10% pentru plata integrala impozit cladire

Am plătit impozitul integral înainte de 31 martie, prin aplicația ghișeul.ro. Din cont a fost retrasa suma totală. În ce condiții se aplică reducerea de 10%?
george-neagu, moderator
Reducerea era aplicata deja la suma de plata, studiati dovada platii primita pe email.
Reducerea de 10% se aplica in cazul platii integrale a obligatiilor la buget pana la 31/03.a.c.
Verificati pe documentul justificativ al platii,unde trebuie sa fie consemnat suma de plata si distinct suma achitata in urma aplicarii 10% reducere