avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Perimarea - vechiul cod civil. Se mai poate invoca ...
Discuție deschisă în Executare silită

Perimarea - vechiul cod civil. Se mai poate invoca perimarea ...

Perimarea - vechiul cod civil. Se mai poate invoca perimarea daca vechiul dosar care a fost perimat, (care a fost intentionat inchis) , intre timp a fost deschis altul in 2018.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:12, 28 Martie 2023
In primul rand, nu mai deschideti subiecte noi pe aceeasi tema, in al doilea, ce treaba aveti cu vechiul cod? In al treilea, se prea poate sa nu va ajute perimarea cat nu e implinita prescriptia si in ultimul rand, mergeti concret la un avocat caruia sa ii prezentati ce acte de executare s-au facut in cauza.


gi-jane2 a scris:

In primul rand, nu mai deschideti subiecte noi pe aceeasi tema, in al doilea, ce treaba aveti cu vechiul cod? In al treilea, se prea poate sa nu va ajute perimarea cat nu e implinita prescriptia si in ultimul rand, mergeti concret la un avocat caruia sa ii prezentati ce acte de executare s-au facut in cauza.


Aalloooo domnule!!!! Pentru ca executarea in vechiul dosar a inceput in 2011. Si pentru ca un infractor de avocat mi-a facut manevra sa pierd procesul!!!!!!! De aia tot deschid!
Vedeti? Dacă ați fi continuat discutia, poate vedeam ca e vb de 2011, asa ca mergeti sa continuati acea discutie ca asta se inchide.
Si nu sunteti pe maidan, asa ca fara " alo"!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E legal să se continue executarea pe baza unui dosar din 2011, preluat de alt executor anul trecut? după știința mea, nu s-a poprit sume sau bunuri negue_c negue_c Buna ziua, Spuneti-mi va rog daca e legal sa se continue executarea pe baza unui dosar de executare din 2011, care a fost preluat de alt executor anul trecut. ... (vezi toată discuția)
Mai pot invoca prescriptia?primul dosar de executare a fost inchis ... Costinmudure11 Costinmudure11 Mai pot invoca prescriptia?Primul dosar de executare a fost inchis in 2017 pe motiv ca nu au fost bunuri de executat(fapt total mincinos, la dosar exista ... (vezi toată discuția)