Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Am facut plângere impotriva unui proces ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Am facut plângere impotriva unui proces verbal de ...

Buna ziua,
Am facut plingere inpotriva unui proces verbal de contraventie la legea circulatiei - vorbit la telefon - in care pe linga descrierea faptei la sfirsit politistul a mentionat "fapta filmata cu aparat bodycam nr.." si am solictat filmarea. Judecatorul a motivat ca politistul a constatat fapta cu propriile simturi , nu a solicitat filmarea si mi-a respins contestatia. Am facut recurs in care am solicitat din nou filmarea si acesta a fost respins pe motiv ca politia nu mai are filmarea pentru ca a trecut prea mult timp si acelasi lucru ca politistul a constatat fapta cu propriile simturi si eu nu am adus alte probe si mi-a fost respins si recursul . Intrebarea e ce alte variante am pentru contestatie . Multumesc
Fiind vorba despre recurs solutia este definitiva