Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, poate cineva să-mi zică, dacă permisul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, poate cineva să-mi zică, dacă permisul online ...

Bună ziua, poate cineva să-mi zică, dacă permisul online e valabil,și legal
Ce e ala pemis online ?

latka a scris:

Ce e ala pemis online ?

Plătești 500,€depinde de categorie, și ți-l trimite acasă în 7 zile,fara sa dai examen

Evident ca e o teapa, nu este legal si te alegi cu dosar penal, daca vei conduce un autovehicul, fara permis valabil.
CAPITOLUL II
Infracţiuni contra siguranţei circulaţiei pe drumurile publice
Art. 335
Conducerea unui vehicul fără permis de conducere
(1) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul ori a unui tramvai de către o persoană care nu posedă permis de conducere se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.
[ link extern ]
Avand in vedere data primului post, pare ca subiectul e destinat zilei de 1 aprilie......
nu cred sa fie o pacaleala de 1 aprilie ,,,,intr-o zi am facut o postare pe fb ,,a doua a zi am primit un mesaj daca doresc permis de conducere,,,am intrebat ce trebuie sa fac ,,ca am cazut de cateva ori ,,mi-a spus sa sun la nr de watsapp
sau alte mesaje ,,are mai multe conturi
Ia-ti permisul de conducere in mai putin de 4 zile fara a da testul sau examenul, fara a merge la scoala de soferi. această categorie de licenţă trebuie?
Trimiteți un mesaj pe WhatsApp:
Bună ziua, Având în vedere dificultatea de a obține astăzi un permis de conducere real, am decis să oferim persoanelor care știu deja să conducă, dar care au dificultăți în a merge la școlile de șoferi, să își obțină permisul de conducere original online și mai rapid. suntem in prefectura si producem toate categoriile si toate reinnoirile licentelor europene. daca esti interesat trimite-ne un mesaj pe WhatsApp: