avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, poate cineva să-mi zică, dacă permisul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, poate cineva să-mi zică, dacă permisul online ...

Bună ziua, poate cineva să-mi zică, dacă permisul online e valabil,și legal
Cel mai recent răspuns: 61dan , utilizator 19:56, 5 Aprilie 2023
Ce e ala pemis online ?


latka a scris:

Ce e ala pemis online ?

Plătești 500,€depinde de categorie, și ți-l trimite acasă în 7 zile,fara sa dai examen

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Evident ca e o teapa, nu este legal si te alegi cu dosar penal, daca vei conduce un autovehicul, fara permis valabil.
CAPITOLUL II
Infracţiuni contra siguranţei circulaţiei pe drumurile publice
Art. 335
Conducerea unui vehicul fără permis de conducere
(1) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul ori a unui tramvai de către o persoană care nu posedă permis de conducere se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.
[ link extern ]
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Avand in vedere data primului post, pare ca subiectul e destinat zilei de 1 aprilie......
nu cred sa fie o pacaleala de 1 aprilie ,,,,intr-o zi am facut o postare pe fb ,,a doua a zi am primit un mesaj daca doresc permis de conducere,,,am intrebat ce trebuie sa fac ,,ca am cazut de cateva ori ,,mi-a spus sa sun la nr de watsapp
sau alte mesaje ,,are mai multe conturi
Ia-ti permisul de conducere in mai putin de 4 zile fara a da testul sau examenul, fara a merge la scoala de soferi. această categorie de licenţă trebuie?
Trimiteți un mesaj pe WhatsApp:
Bună ziua, Având în vedere dificultatea de a obține astăzi un permis de conducere real, am decis să oferim persoanelor care știu deja să conducă, dar care au dificultăți în a merge la școlile de șoferi, să își obțină permisul de conducere original online și mai rapid. suntem in prefectura si producem toate categoriile si toate reinnoirile licentelor europene. daca esti interesat trimite-ne un mesaj pe WhatsApp:

Alte discuții în legătură

Bună ziua se poate obține permisul de conducere online ... nadiavalorz nadiavalorz Bună ziua se poate obține permisul de conducere,onlaine,și este valabil (vezi toată discuția)
Astept raspuns - alcoolemie 0.89 in aerul expirat, recuperare permis robert_nebunu robert_nebunu am fost prins cu alcoolemie de 0,89 in aerul expirat si urmeaza sa ma trimita in judecata pot scapa de pedeapsa cu noul cod nu mai am antecedente. Poate sa mi ... (vezi toată discuția)
Despagubire accident prede prede In cazul unui accident cu victima,daca victima cere despagubiri le plateste asigurarea masinii? Daca da paguba va fi recuperata de la sofer?va incerca ... (vezi toată discuția)