Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Credite comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Credite comune

Buna seara, sotul meu a facut intainte de casatorie un credit, la data casatoriei creditul era in curs urmand a se termina in maxim 2 ani de la casatoriei. Cand ma asteptam ca ratele sa se incheie imi spune ca defapt mai trebuiau 3 de platit si nu 2. Aici am cautat in acte.. Ca sa nu va plictisesc va spun pe scurt. Creditul in curs a fost transformat in refinantare... ulterior el a mai facut si un supraimprumut unde ii se livreaza salariu. Acum va intreb,
Daca refintarea si overdraftul devin credite comune ?
Overdraftul da, refinantarea in masura sumei imprumutate in timpul casatoriei, insa cu conditia expresa ca banii sa fi fost folositi pentru nevoile casatoriei.