Forum Discuţii juridice Executare silită Credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Credit nevoi personale

Buna ziua,

Am contractat un credit de nevoi personale in CHF si cred ca in scurt timp nu voi mai putea plati ratele. Prima rata a fost de aprox. 800 lei, iar dupa 2 ani jumatate rata a ajuns la aprox. 1300 lei, in conditiile in care salariul mi-a scazut cu 40%.
In contract, la garantii este mentionat salariul meu si al codebitorului, plus asigurarea de viata.
Intrebarea mea este daca in aceasta situatie, daca nu mai platesc ratele, banca imi poate lua masina sau apartamentul.

Multumesc,
in principiu ,da.. dar dvs aveti la dispozitie sa faceti un credit de refinantare sau o reesalonare pe o perioada mai lunga si in alta moneda.. in lei sa zicem..vedeti cum va convine mai mult.. cautati sa nu intrati la biroul de credite