Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen activitati proprii de birou.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen activitati proprii de birou.

La registrul comertului mai nou ACTIVITATI PROPRII DE BIROU PENTRU SOCIETATE trebuiesc incadrate intr-un cod CAEN si ca atare trebuie depusa declaratia pe proprie raspundere cand se fac mentiuni pentru sediul social sau sediul secundar.
In legea 265/2022 la art 122 alin 2 se specifica:
(2) Activităţile proprii de birou pentru firmă nu fac obiectul depunerii declaraţiei pe
propria răspundere, prevăzută la art. 121 alin. (1).
Imi poate spune cineva ce si cum este corect?
Multumesc
george-neagu, moderator