avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen activitati proprii de birou.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen activitati proprii de birou.

La registrul comertului mai nou ACTIVITATI PROPRII DE BIROU PENTRU SOCIETATE trebuiesc incadrate intr-un cod CAEN si ca atare trebuie depusa declaratia pe proprie raspundere cand se fac mentiuni pentru sediul social sau sediul secundar.
In legea 265/2022 la art 122 alin 2 se specifica:
(2) Activităţile proprii de birou pentru firmă nu fac obiectul depunerii declaraţiei pe
propria răspundere, prevăzută la art. 121 alin. (1).
Imi poate spune cineva ce si cum este corect?
Multumesc
Ultima modificare: Duminică, 2 Aprilie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Ce cod caen se poate atribui activitatii de birou? cristina.ivan cristina.ivan Buna ziua, Ce cod CAEN se poate atribui activitatii de birou pentru autorizare? Firma are sedii secundare unde se desfoara strict activitatile de birou, ... (vezi toată discuția)
Coduri caen legea 265/2022 onrc. Nata88 Nata88 Buna ziua! As fi foarte recunoscatoare pentru cei care ma pot ajuta cu un raspuns.. Incerc la ONRC sa elimin din ACTUL Constitutiv anumite activitati ... (vezi toată discuția)
Amanare inscriere pfa primita de la onrc online fanicate fanicate Buna ziua, doresc sa imi infiintez un PFA cu codul caen principal 6201 si coduri activitati secundare 6311, 7420 si 4791 si este a 2 oara cand onrc imi da ... (vezi toată discuția)