avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unde pot afla despre un copil care mi-a fost furat cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unde pot afla despre un copil care mi-a fost furat cu acte cu ...

Unde pot afla despre un copil care mi-a fost furat cu acte cu tot
Pot furniza doar numele copilului numele părinților și Maternitatea unde l-am născut
Mulțumesc din suflet ptr raspuns
cand a fost asta ?


vrica a scris:


copil care mi-a fost furat cu acte cu tot



Daca copilul "mi-a fost furat" inseamna ca sunteti mama acestuia
Daca v-a fost furat copilul de ce nu ati alertat autoritatile imediat?

In anul 1981 Nu am anunțat întrucât mi-a fost frica

gi-jane2 a scris:

cand a fost asta ?

Atunci , aia e...nu va puteti trezi peste 40 si de ani sa ziceti ca vi s-a furat. Va dați seama ca qcel copil are viata lui, poate habar nu are ca are undeva alta mama.
Oricum, nu aveti cum sa il găsiți.
A fost declarat decedat sau v-ati trezit fara el?
Copilul trăiește dar nu știu unde și nici cum îl cheamă acum Din registru de adopții as putea afla doar după nume?

gi-jane2 a scris:

Atunci , aia e...nu va puteti trezi peste 40 si de ani sa ziceti ca vi s-a furat. Va dați seama ca qcel copil are viata lui, poate habar nu are ca are undeva alta mama.
Oricum, nu aveti cum sa il găsiți.
A fost declarat decedat sau v-ati trezit fara el?


Alte discuții în legătură

Copil furat in maternitate dragossterpu dragossterpu Copil furat in maternitate. Parintii au primit documente false si nu stiu nimic despre copil (vezi toată discuția)
Vreau sa trec copilul meu pe numele mamei lui ce trebuie sa fac unde sa ma duc doar eu doar eu am un copil dintr-o relatie terminata nu suntem casatoriti copilul l-am recunoscut si este pe numele meu acum vreau sa il trec pe numele mamei lui cum trebuie ... (vezi toată discuția)
Divort cu minor leontina 78 leontina 78 Subiect: Divort complicat copil la mijloc Buna ziua! Am o poveste a fratelui meu mai complicata imi cere explicatii si nu prea stiu cum sa il ajut.El ... (vezi toată discuția)