Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aplicare Ordin ANPC nr. 182/2023
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aplicare Ordin ANPC nr. 182/2023

Bună seara,
Lucrez într-o farmacie si avem sistem de fidelizare a pacienților prin carduri de reducere. Aș dori să știu dacă ordinul ANPC nr. 182/2023 mă obligă să afișez prețul redus pe produs sau la raft, chiar dacă până acum nu l-am avut expus si reducerea se vedea pe bonul fiscal fiind realizată automat de softul cu care lucrăm, in funcție de prețul cu amănuntul al produsului (care este afișat pe fiecare produs)?

Mulțumesc!
Elena Andreea, administrator